Košara zakladov ("treasure basket" ali "discovery basket") je način, kako lahko dojenčke (od 6m, ko sedijo) spodbudimo, da v vsemi svojimi čutili raziskujejo in sami prihajajo do novih odkritij. Gre za nabor petih do desetih otrokom varnih predmetov, ki jih ponudimo v košari ali škatli. Vsebino zamenjamo vsakih štiri do pet dni. Ponudimo jim lahko najrazličnejše predmete, od kuhinjskih pripomočkov, pripomočkov za nego, žogic, kock, različne kose blaga, predmete različnih materialov, barv ... Vse skupaj lahko povežemo v temo, ali pa tudi ne.
D sem dala prvo košaro (pehar) zakladov pri 6,5 m. Vsebovala je kuhinjske predmete, druga pa krtače in čopiče oziroma ščetinaste predmete, kakor sem jih poimenovala. Tej sem želela dodati še D krtačo za lase, a je padla na testu varnosti. Pri vseh krtačah sem preverila, če niso njihove ščetine morda lomljive ali nagnjene k izpadanju.
Majhna zajemalka, majhen valjar, majhna metlica za stepanje, lesena žlica in kuhinjski čopič. |
Krtačka za nohte, krtača za pomivanje posode, (neuporabljena :) ) zobna ščetka, čopič za slikanje s čokolado, grizalo, ki ima vmesni del oblikovan kot krtačko in kuhinjski čopič. |
Obe košari zakladov, še posebej ščetinasta, sta se izkazali za odlični. Košaro mu ponudim večkrat na dan, a ga vseeno zaposli za precej časa.
Viri in ideje:
Kylie iz How we Montessori na gostujočem blogu
Kylie iz How we Montessori na gostujočem blogu
Ni komentarjev
Objavite komentar